Co nowego w drużynie???

Po rundzie wiosennej zespół LKS Kaszowianka zajmował w tabeli B klasy 11 miejsce. Widmo spadku spowodowało szereg zmian w zespole. Pierwsza z nich to zmiana na stanowisku PREZES/TRENER. Po słabych wynikach drużyny w rundzie jesiennej, Krzysztofa Wilczyńskiego zastąpił Grzegorz Stenzel.

Nie należy jednak zapominać o zasługach tego pierwszego. To właśnie pod kierownictwem K. Wilczyńskiego LKS Kaszowianka uzyskała historyczny awans do B klasy, oraz po znakomitej grze jako beniaminek wywalczyła prawo do gry w barażach o A klasę (niestety z niepowodzeniem). Może właśnie niepowodzenie w meczach o A klasę spowodowało załamanie, znużenie czego powodem byłą postawa  zespołu w rundzie jesiennej. Aby zmienić sytuację postanowiono podziękować za współpracę K. Wilczyńskiemu i dać szansę nowym ludziom.

Poza zmianą na stanowisku trener/prezes, nastąpiły również zmiany w strukturach zarządu. W skład nowego gremium wchodzą: Grzegorz Stenzel , Kazimierz Suchan, Paweł Miś. Jednym z pierwszych celów jakie postawiło sobie kierownictwo drużyny, była odnowa infrastruktury sportowej. Zakupiono nowe siatki na bramki, odnowiono obiekty klubowe sławny „BLASZAK”, zbudowano dwie ławki trenerskie, za bramką_1 zawieszono „łapacze” (za bramka_2 w późniejszym czasie), planowany jest zakup nowego sprzętu dla zawodników. Godnym uwagi jest również cotygodniowe przygotowanie obiektu sportowego do meczu.

Jak widać sprawy organizacyjne idą w jak najlepszym kierunku!!! Trzymać tak dalej!!! A co ze strona sportową? Oczywiście jest to najważniejsze!!! Po kilku wzmocnieniach, oraz solidnych przygotowaniach w przerwie zimowej, zespół prezentuje się bardzo dobrze. Już na początku rundy silne uderzenie 9 punktów w trzech meczach, i ucieczka ze strefy spadkowej. Mimo porażki z liderem na własnym boisku, nie można mieć zastrzeżeń do formy zawodników, którzy pokazali wielką chęć  do gry i wolę walki, przy odrobinie szczęścia mogli się pokusić o lepszy rezultat. Nie możemy jednak zapominać, że to dopiero początek, jeszcze 8 kolejek i 8 meczy, w których trzeba walczyć zawsze o 3 punkty!!!!.            

 Powyższy artykuł nie jest autoryzowany przez zarząd klubu, jest wynikiem obserwacji autora, w razie jakichkolwiek zastrzeżeń proszę o ewentualne uwagi na quand@poczta.onet.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.