LKS Kaszowianka – Wisła Rząska

13 maja o godzinie 14:15 na stadionie w Kaszowie rozegrane zostało spotkanie pomiędzy broniącą się przed spadkiem drużyną Kaszowianki a walczącą o awans do A-klasy Wisłą Rząska.
Po wyrównanej pierwszej połowie wynik był 0:0. Dopiero druga odsłona meczu przyniosła bramki i wiele emocji. Po dobrym meczu i fantastycznej końcówce Kaszowianka wygrała 2:1.

Bramki dla LKS Kaszowianka: M.Urbaniec, P.Sieradzki.

O pierwszej połowie niewiele można powiedzieć, dużo walki w środku boiska, kilka sytuacji podbramkowych z obu stron, lecz żadnej okazji nie udało się zamienić na gola.
Pomimo różnicy 19 punktów w tabeli, jaka dzieli obydwie ekipy, na boisku nie dało się zauważyć jednoznacznej przewagi którejś z drużyn.
W przerwie w Kaszowiance zaszła jedna zmiana Grzegorza Stenzla zastąpił Paweł Sieradzki.
Spotkanie zaczęło nabierać tempa, pierwszy GOOOL dla Kaszowianki padł ok. 70 minuty, świetne podanie ze głębi pola otrzymał Marcin Urbaniec i mocnym strzałem w prawy róg bramki dal prowadzenie gospodarzom. Kilka minut później napastnik Rzaski wpadł w pole karne Kaszowianki, Michał Sotwin interweniował wślizgiem, sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Zawodnik gości precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bezradnego Dariusza Bieżało, który w tym meczu zastępował w bramce Dariusza Bugajskiego(komunia). Chwilę później Kaszowianka znów mogła wyjść na prowadzenie po mocnym i "wysokim" strzale z ok. 40m, słońce oślepiło bramkarza gości, nieporadnie odbił piłkę przed siebie, lecz dobijający Paweł Trojan strzelił głową prosto w bramkarza. W samej końcówce zwycięskiego GOOOLa dla gospodarzy, po składnej akcji zdobył Paweł Sieradzki.
Rząska już nie zdołała odrobić strat i mecz ku radości ok 200 fanów zgromadzonych na stadionie zakończył się zwycięstwem Kaszowianki 2:1. Warto dodać, że mecz rozgrywany był w wielkim upale, więc tym większe brawa należą się naszym zawodnikom, że wytrzymali trudy spotkania, i w końcówce potrafili zdobyć dwa gole.